SPRAWDŹ CZY JESTEŚ WSPÓŁUZALEŻNIONA – TEST

Czyli dowiedz się jakie cechy i zachowania świadczą o współuzależnieniu, sprawdź z iloma z nich się utożsamiasz oraz oceń czy potrzebujesz fachowej opinii i pomocy. Pobierz Test w formacie PDF.

Jesteś  w związku z alkoholikiem. Co do jego uzależnienia nie masz wątpliwości. Dużo czytałaś i dużo wiesz na temat alkoholizmu, znasz fazy rozwoju i mechanizm działania choroby. Szukając odpowiedzi jak rozwiązać jego problem, napotykałaś na opisy zachowań świadczące o nałogu, które przerażająco zgadzały się z Waszą rzeczywistością. Nawet z  własnej obserwacji  łatwo Ci było wywnioskować, że to alkoholik pełną gębą.

A czy zastanawiałaś się kim Ty jesteś?  Czy w ferworze szukania dla niego pomocy miałaś czas na to aby pomyśleć jak duży wpływ na Ciebie, Twoje życie, pracę, relację z innymi ludźmi, samoocenę i zachowanie ma jego uzależnienie?  A może uważasz, że to kompletnie nie ma znaczenia? Tak wiele wiesz o alkoholizmie, a co wiesz o współuzależnieniu? Czy dotyczy również Ciebie? Fakt bycia w związku z alkoholikiem nie świadczy o współuzależnieniu jego partnerki.  Oba te zniewolenia (bo tak właśnie je widzę) nie stanowią nierozerwalnej pary, ale niestety bardzo często ją tworzą – zbyt często.

Współuzależnienie to stan umysłu spowodowany wieloma czynnikami i uwarunkowaniami ( pisałam o tym tutaj ). Ponieważ wychodzę z założenia, że szkoda czasu na zbytnie rozczulanie się nad sobą, udawanie, że problem nie istnieje lub mnie nie dotyczy  i czajenie się przed podjęciem jakiegokolwiek działania, zamieszczam test, czy jak kto woli, kwestionariusz  „SPRAWDŹ CZY JESTEŚ WSPÓŁUZALEŻNIONA” żeby każda z Was mogła sprawdzić jakie cechy i zachowania świadczą o współuzależnieniu, z iloma z nich się utożsamia i czy potrzebuje fachowej opinii i pomocy. Nie ma co się wahać, trzeba cisnąć – a więc ciśniesz Mała!

{

Nie ma co się wahać, trzeba cisnąć - a więc ciśniesz Mała!

kwestionariusz – sprawdź czy jesteś współuzależniona

Kwestionariusz zawiera 35 pytań, wystarczy, że zaznaczysz Tak lub Nie, a potem sprawdzisz jak dużo uzyskałaś odpowiedzi twierdzących. Bądź ze sobą szczera, to bardzo ważne, w przeciwnym razie wypełnianie nie ma sensu, bo niby po kiego diabla się oszukiwać?

Możesz go pobrać w formacie PDF i wydrukować, wystarczy, że klikniesz  o tu KLIK, KLIK albo w chmurkę albo w grafikę poniżej.